Thuri Jan, MgA.Patří k předním mladým hobojistům současnosti. Jan Thuri se narodil ve známé hudebnické rodině v Praze v roce 1975. Do styku s uměním se dostával již v raném věku, prostřednictvím hry na housle a klavír. Hře na hoboj se věnuje od svých 13 let. Již během studií na Pražské Konzervatoři (abs.1996), kde se školil ve třídě svého otce F.X.Thuriho, se účastnil mistrovských kursů u J.L.Capezzali, M.Bourgue, J.Tys, J.Likin nebo J.Guichard.
Od roku 2000-2003 studoval na vysoké hudební fakultě v Utrechtu pod vedením E.Rombouta, který je jedním z nejznámějších absolventů proslulého H.Holligera.
Mezi jeho výrazné soutěžní úspěchy patří 2.cena a titul laueráta z mezinárodního hobojového klání "Isle of Wight International Oboe Competition" ve Velké Británii, vítězství v mezinárodní hudební soutěži ve Francouzské Picardii, 2.cena ze soutěže v Paříži a vítězství EBU-UER TIJI UNESCO.
Navzdory svému mládí spolupracuje s předními domácími i zahraničními orchestry. Nahrává pro Český rozhlas (jeho celovečerní recitály vysílá živě např. stanice Vltava), Radio France a pro Britské BBC nahrál hobojový koncert D-dur Richarda Strausse.
Jan Thuri spoluúčinkuje jako sólista nebo komorní hráč s takovými renomovanými umělci jako jsou např. J.Bárta, J.Boušková, J.L.Capezzali, E.Rombout, E.Strosser, F.X.Thuri a M.Yamada.
Od roku 2000 figuruje na Prémiové listině mladých umělců Nadace ČHF a je zakladatelem souboru Thuri Ensemble.
Jan Thuri působí jako profesor hry na hoboj na Pražské konzervatoři a vede mistrovské kursy v zahraničí (USA, Korea, Japonsko).
Mimořádně pestrý repertoárový rejstřík Jana Thuriho zahrnuje výběr skladeb všech stylových období, včetně soudobých i avantgardních a je vyhledáván k interpretaci premiérových skladeb známých českých i světových soudobých skladatelů.

Jan Thuri hraje na hoboj značky Fossati-Paris (France).