Melmuka RadomírRadomír Melmuka (1938) - patří k všestranným klavírním interpretům s velkým repertoárovým zaběrem. Pražskou konzervatoř začal studovat v roce 1957 jako maturant na obchodní akademii (mzdový účetní), po absolvování byl přijat na pražskou AMU (prof. Rauch a Páleníček). Za svých studií se zúčastňoval četných soutěží a stal se jejich laureátem (Pražské jaro 1963, Chopinova soutěž 1962, A.Casella 1964 a 1966).
Již za dob studií na konzervatoři a AMU byl koncertně velice činný, je znám posluchačům doma i v zahraničí - nejčastěji Itálie, ale všechny evropské země včetně Gibraltaru, Irán, Irák, Egypt, Formosa, Japonsko, Indie, jižní Amerika. Je jedním z nejvyhledávanějších porotců mezinárodních klavírních soutěží (Busoni, Viotti, Napoli, Palermo, Senigallia), dále Madrid, Porto, Johannesburg, Belehrad, Zagreb...
Zakládající člen (se svojí ženou Helenou) Českého klavírního dua (1965), mistrovské kursy Rimini, Palermo, Napoli (Itálie), Zagreb (Chorvatsko), Tirana (Albánie), Lisboa (Portugalsko). Klavír vyučuje na Pražské konzervatoři od roku 1965. Vyučovací jazyk: italsky, srbsky, chorvatsky, německy.