Zahraniční zájezdy souborů a studentů Pražské konzervatoře

2017


Zájezd smyčcového orchestru do Belfortu (Fr.) na festival FIMU 2017 (1.- 4. června).


Náš orchestr vystoupil na dvou koncertech v rámci Mezinárodního festivalu - Festival International de Musique Universitaire).
Zájezdu se účastnilo 30 studentů 2. a 3. ročníku s programem : B.Britten: Simple Symphony, J.Suk: Serenáda pro smyčce. Koncerty dirigoval Chuhei Iwasaki.

2015


Kytarový recitál Olega Sergeeva na festivalu v Craiova (Rumunsko) 26.-28.10. 2015

Na základě pozvání festivalového výboru vystoupil O.Sergeev na samostatném recitálu v rámci mezinárodního festivalu pořádaném Filharmonií Craiova.

2014


Zájezd do Symfonického orchestru do Bratislavy 24.11. 2014

Orchestr pod vedením Miriam Němcové vystoupil společně s jazzovým souborem D.Dorůžky na Nové scéně Slovenského národního divadla pro hosty slovenské pobočky společnosti Unicorn. V programu zazněly jazzové skladby Davida Dorůžky.

Zájezd studentů oddělení populární hudby do Belfortu (Fr.) na festival FIMU 2014 (5.- 9. června).


Po loňském úspěšném vystoupení symfonického orchestru se letos na festivalu FIMU 2014 (Festival International de Musique Universitaire) představilo 14 studentů populárního zpěvu s výběrem písniček z úspěšné divadelní hry "Swingujeme-Rejdíme". Vystoupili dvakrát v místním divadle s doprovodem čtyřčlenné kapely. I když se zpívalo česky, zcela zaplněné divadlo spontánně ocenilo svěží hudbu a kvalitní pěvecké a taneční výkony našich studentů. Podobně jako vloni jsem měli možnost vyslechnout řadu dalších souborů různých žánrů z celého světa.

2013


Zájezd symfonického orchestru do Belfortu (Fr.) na festival FIMU 2013 (17.- 20.května).


Na základě přihlášky byl náš symfonický orchestr vybrán k účasti na Mezinárodním festivalu FIMU 2013 (Festival International de Musique Universitaire).
Tento festival se koná každoročně a účastní se ho přes 100 souborů (na 3.000 hudebníků) z celého světa. Hraje se hudba všech žánrů od klasické, přes jazz, etno, experimentální a populární. Jednotlivé soubory se po tři dny střídají od cca 14.30 do 24 hodin se na 15ti scénách umístěných v centru Belfortu (kostel, divadlo, různé sály, venkovní scény). Každoroční účast je okolo 70.000 návštěvníků.
Náš orchestr s dirigentkou M.Němcovou vystoupil na dvou koncertech (18. a 19.5. večer) s programem : B.Smetana (3 tance z Prodané nevěsty) a A.Dvořák (violoncellový koncert, sólo K.Vocetková). Velký sál kongresového centra Atria byl při obou koncertech zcela zaplněn a publikum kvalitní výkon našeho orchestru zaslouženě ocenilo. Druhý koncert navštívil i starosta Belfortu. Naši studenti měli možnost vyslechnout i některé výkony ostatních souborů.

Zájezd studentů pěveckého a kytarového oddělení na konzervatoř v Toledu (Španělsko) 7.- 14.4.

v rámci programu Comenius (Music, an open door to Europe).
V průběhu pobytu se naši studenti zúčastnili výuky na partnerské škole a vystoupili na dvou koncertech společně se španělskými studenty.

Zájezd klavírního kvinteta na MARKGRÄFIN WILHELMINE GYMNASIUM v Bayreuthu (Německo) 3.2.-8.2.

v rámci programu Comenius (Music, an open door to Europe).
V průběhu pobytu se naši studenti zúčastnili výuky na partnerské škole a vystoupili na koncertu společně s německými studenty.

2012


Zájezd do Symfonického orchestru do Bratislavy 22.10.

Orchestr pod vedením Miriam Němcové vystoupil na Nové scéně Slovenského národního divadla pro hosty slovenské pobočky společnosti Unicorn. V první části programu doprovodil houslistu Jana Mráčka ve Dvořákově koncertu, dále zahrál skladby rockového kytaristy Michala Pavlíčka společně s jeho souborem.

Zájezd dechového kvinteta na konzervatoř v Aveiru (Portugalsko) 31.1.-6.2.

v rámci programu Comenius (Music, an open door to Europe).
V průběhu pobytu vystoupilo kvinteto na 3 koncertech a jeho členové se zúčastnili výuky na partnerské škole.

Zájezd studentů oboru klavír a bicí nástroje do Varšavy 16.-21.4.

na Państwowu szkólu muzycznu Karola Szymanowského v rámci programu Comenius (Music, an open door to Europe). V průběhu pobytu vystoupili studenti na koncertu a zúčastnili se výuky na partnerské škole.

2011


Zájezd do USA – návštěva New York University a její hudební fakulty 2.-9.12.

Zájezdu se zúčastnili prof. Ladislav Horák (akordeon), prof. Petr Paulů (kytara), Petr Havel (akordeon) a Anna Klimundová (kytara). Kromě prohlídky školy a seznámení se systémem studia vystoupili oba pedagogové i studenti na dvou koncertech: 3.12. v ACME Accordion School a 4.12. v Českém národním domě na Manhattanu.

Koncert smyčcového kvarteta PK v sídle Unesca v Paříži 6.6.

Ančerlovo kvarteto vystoupilo při vernisáži putovní výstavy ke 200. výročí konzervatoře.

Koncert J.Mráčka (housle) v Českém centru v New Yorku 22.3.

Při příležitosti vernisáže putovní výstavy ke 200. výročí konzervatoře.

2010


Koncert studentů pěveckého oddělení v Pražském domě v Bruselu 27.-29.9.

Veronika Smolíková, Hana Dobešová a Lukáš Sládek vystoupili za klavírního doprovodu prof. Pavla Matyáše na vernisáži putovní výstavy o Pražské konzervatoři.

Účast šesti studentů v mezinárodním orchestru POSTICUM 9.–21. 9.

Soustředění v Oradel (Rumunsko), koncerty v Oradea, Szegedu a Pannonhalma (Maďarsko), St.Gallen a Pfarrkirche Appenzell (Švýcarsko) a v Praze. Dirigent Petr Zejfart (Konzervatoř Parma, It.)

Zájezd smyčcového kvarteta PK do Varšavy na vernisáž putovní výstavy o Pražské konzervatoiři v Chopinově akademii 6.-8.3.

Ančerlovo kvarteto vystoupilo s programem české hudby (Suk, Janáček, Dvořák) na společném koncertu se studenty Akademie muzycne F.Chopina.

2009


Zájezd Symfonického orchestru Pražské konzervatoře do Milána (Itálie) 13.- 16. 12. 2009

Zájezd se uskutečnil na základě pozvání pořadatelů festivalu „Sinfonicamente“, který proběhl od dubna do prosince 2009 v Basilice San Marco v Miláně. Na několika koncertech se představily symfonické orchestry konzervatoří z Parmy, Mantovy, Verony, Paříže, Düsseldorfu a Prahy. Naší školu reprezentoval 60ti členný orchestr pod vedením Miriam Němcové. Jako sólistka vystoupila japonská klavíristka Eri Goto.
Program : H.Berlioz – předehra Král Lear, F.Liszt – Klavírní koncert č.1, R.Wagner – Symfonie č.1.

Zájezd studentů skladatelského oddělení do Německa 26.11.2009

Prof. Ladislav Horák a student Jiří Kabát se zúčastnili na pozvání Hudebního institutu v Regensburgu zájezdu do německého Sulzbach-Rosenbergu, kde na umělecké škole uskutečnili seminář k výročí školy a skladatelský workshop.
Na večerním koncertu zazněly skladby studentů skladatelského oddělení J.Kabáta, J. Lukeše a K. Smékala.

Zájezd smyčcového kvarteta Pražské konzervatoře do Monzy (Itálie) 21.-23.11. 09

Účastníci : Martin Balda, Lukas Novotny, Vanda Knezickova, Daniel Petrasek Společný koncert se studenty Licea Musicale v Monze. Program : Suk, Dvořák.

Zájezd studentů pěveckého oddělení do Itálie 26.-29.4. 09

Účastníci : M.Gemrotová, E.Pavlů, B.Perná. Organizátor zájezdu a klavírní doprovod R.Melmuka.
Koncerty na konzervatoři v Trentu a v Riva di Garda.

Zájezd studentů akorodeonového oddělení na soutěž v Pule (Chorvatsko) 23.-26.4. 09

Účastnili se 3 studenti, vedoucí zájezdu L.Horák.

2008


Zájezd smyčcového orchestru na Mezinárodní studentský hudební festival v Belfort (Fr.) 9. - 12.5. 2008

Zájezdu se zúčastnili 24 studenti 3.a 4. ročníku, dirigent F.Pospíšil. Orchestr vystoupil na třech koncertech v katedrále sv. Kryštofa. Program : Vivaldi, Corelli, Bach, Dvořák, Grieg

Zájezd studentů pěveckého oddělení do Itálie. 18. - 22. 4. 2008

Barbora Perná (soprán), Michaela Kapustová (mezzosoprán) a Michael Kubečka (bas) vystoupili na třech koncertech (v Klausenu, Bressanone a na Konzervatoři v Terstu) za klavírního doprovodu prof. Radomíra Melmukyl. Studenti Conservatoiro di Musica G. Tarini v Terstu přijedou do Prahy na reciproční koncert.

2007


Výměnný koncert s Konzervatoří R.Strausse v Mnichově 24.10.2007

Prof. L.Horák, klarinetista P.Kačer a akordeonista J.Lukeš vystoupili s komorním programem na koncertu pro studenty mnichovské konzervatoře. Hosté z Mnichova (saxofonová třída prof. A.Legrose) koncertovali v Praze v červnu 2007.

2006


Zájezd studentů na Konzervatoř v Parmě 20.-25.11.2006

Šest studentů PK posílilo mezinárodní orchestr, který během jednoho týdne nastudoval a provedl v Parmě Mozartovo Requiem. Zájezd se uskutečnil na základě pozvání dlouholetého pedagoga parmské konzervatoře, absolventa naší školy Petra Zejfarta, který také koncert dirigoval.

Zájezd Symfonického orchestru konzervatoře do Anglie 15.- 20. 3. 2006

Zájezd se uskutečnil ve spolupráci s anglickými pěveckými sbory Stowmarket Chorale a The English Arts Chorale. Na dvou koncertech (18.3. v katedrále v Ely a 19.3. v katedrále v Orchester) bylo provedeno oratorium Edward Elgara Sen Gerontiův. Sólové party přednesli angličtí pěvci. Koncert v Ely dirigoval sbormistr anglických sborů Leslie Olive, koncert v Rochester Miriam Němcová. Oba koncerty měly vynikající úroveň, umocněnou nádherným prostředím a akustikou obou katedrál. Reciproční koncert v Praze, ve Smetanově síni Obecního domu, se uskutečnil 12. dubna.

2005


Zájezd žesťového souboru na Světovou výstavu EXPO 2005 do Aichi (Japonsko). 22. - 29. 5. 2005

Čtrnáctičlenný žesťový soubor vedený prof. B.Tylšarem vystoupil během svého týdenního pobytu v Japonsku na šesti koncertech a natočil též pořad pro japonskou státní televizi NHK. V rámci Týdně české hudby na Expo 2005 koncertoval jak v Českém pavilonu, tak v hlavním koncertním sále Expo Hall i na venkovním pódiu. Mimo rámec Světové výstavy uskutečnil dopolední koncert pro studenty v koncertním sále Salamanca Hall v Gifu.

Zájezd studentů pěveckého oddělení do Itálie. 20.- 25. 5. 2005

Jana Kačírková (soprán), Ivana Veberová (soprán) a Adam Plachetka (bas) vystoupili na třech koncertech (v Bressanone, na Konzervatoři v Padově a na Českém konzulátu ve Florencii) za klavírního doprovodu prof. Radomíra Melmuky.

2004


Zájezd komorního orchestru konzervatoře do Francie. 28. 9. – 4. 10. 2004

Komorní orchestr pod vedením Fr. Pospíšila vystoupil na dvou koncertech festivalu Harmonies en Images (kulturní přehlídka zemí, nově přijatých do EU) v Pais de la Loire a na dalším samostatném koncertu v Ploermel (Bretaň). V programu zazněla předehra k Figarově svatbě, Mozartův klavírní koncert č. 23 (s francouzským sólistou) a Schubertova 5. Symfonie.

Zájezd smyčcového kvarteta konzervatoře na KYOTO INTERNATIONAL MUSIC STUDENTS FESTIVAL 2004

( Japonsko, 16. - 28. 5. 2004 )
K.Gemrotová, A.Burda, B.Waldmanová a P.Nouzovský reprezentovali Pražskou konzervatoř na Mezinárodním studentském festivalu v Kyoto, vysoce prestižní přehlídce studentských souborů nejvýznamnějších světových konzervatoří a vysokých hudebních škol. Provedli Smyčcový kvartet č.2 B.Smetany a hráli též v mezinárodním orchestru, sestaveném ze všech účastníků festivalu.

Zájezd studentů do Itálie. 13.5. - 20. 5. 2004

Jakub Sedláček (housle), Marta Hanfová (zpěv) a klavírista Martin Fišl vystoupili na 7 koncertech (večerních i dopoledních pro studenty škol) v Chiuse, na konzervatoři v Bolzánu, v Scandianě a Castelrottu.

Zájezd studentů do Španělska a Portugalska. 30. 4. - 9. 5. 2004

Jakub Sedláček (housle), Marta Hanfová (zpěv) a loňský absolvent, klavírista Martin Fišl vystoupili celkem na 6ti koncertech (v Českém centru a klubu Čechů a Slováků v Madridu, na konzervatoři ve Vigu a dále v Portu).

Zájezd žesťového souboru do Hinterschmidingu (Německo). 2. 4. - 4. 4. 2004

Třináctičlenný žesťový soubor vedený prof. B.Tylšarem vystoupil 3.dubna ve farním kostele v Hintershmidingu.

Zájezd symfonického orchestru konzervatoře do Sionu (Švýcarsko). 25. 3. - 28. 3. 2004

Zájezd se uskutečnil na základě pozvání pěveckého sboru NOVANTIQUA ze Sionu ke společnému provedení Dvořákova oratoria Stabat Mater, jako připomínky 100. výročí úmrtí skladatele. Dílo bylo provedeno dvakrát, v gotických katedrálách v Sionu a St. Maurice. Reciproční koncert se uskutečnil 5.května v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze v rámci akce Česká hudba 2004, přesně 100 let ode dne, kdy se na tomto místě konala zádušní mše za A.Dvořáka.

2003


Zájezd tria E.Melíšková, J.Sedláček (housle) a R. Kapr (klavír) do Itálie a Chorvatska. 25. 5. – 1. 6. 2003

Soubor vystoupil 25.5. v Brixenu, 26. a 27.5. v Chiuse a Laives, 29.5. na Konzervatoři v Brescii, 30.5. na Hudební akademii v Záhřebu a 31.5. V Daruvaru. Reciproční koncerty studentů Konzervatoře v Brescii a Akademie v Záhřebu se uskuteční na podzim 2003 v Pálffyovském paláci.

Zájezd studentů varhanního oddělení do Bayreuthu. 12. – 14. 5. 2003

Zájezd se uskutečnil v rámci výměnného pobytu našich a německých studentů. Tři studenti našeho varhanního oddělení vystoupili na koncertě (13.5) v sále Hochschule für Kirchenmusik, varhaníci z Bayreuthu koncertovali v Praze v červnu.

ZÁJEZD DECHOVÉHO ORCHESTRU PRAŽSKÉ KONZERVATOŘE A UNIVERSITY OF NORTH CAROLINA AT CHAPEL HILL DO BUDAPEŠTI A VÍDNĚ 5 – 11. 5. 2003

Zájezd se uskutečnil na závěr semestru, který strávili američtí studenti v Praze. Po půlročním společné přípravě a dvou koncertech v Praze (1. a 2. 5.) absolvovali společně koncertní turné a vystoupili na koncertech v Donau Palast v Budapešti (6.5.) a v sále Rakouského rozhlasu ve Vídni.

2002


ZÁJEZD KOMORNÍHO SOUBORU KONZERVATOŘE DO EPINAY (Francie) 18. – 24. 11. 2002

Zájezd se uskutečnil v rámci „České sezóny“ ve Francii. Desetičlenný ansámbl studentů konzervatoře vystoupil na koncertu filmové hudby zkomponované speciálně pro tuto příležitost francouzským skladatelem M.O.Dupinem a českými skladateli P. Ostrouchovem a P. Trojanem. Koncert se konal v kinosále současně s projekcí filmů za účasti autorů hudby.

ZÁJEZD SMYČCOVÉHO KVARTETA EDEON DO KYOTA (Japonsko) 5. - 29.5. 2002

Soubor ve složení E.Bayer, E.Nachmilnerová, E.Kopecká a O.Valenta vystoupil 28. 5. v rámci Mezinárodního studentského hudebního festivalu. Program: B.Smetana - Smyčcový kvartet č.1

ZÁJEZD TRIA E. KUKLOVÁ (flétna), M. FIŠL (klavír) a J. SEDLÁČEK (housle) do BOLZÁNA a BENÁTEK 29.5. - 3.6. 2002

Soubor vystoupil 30. 5. v Bolzánu, 31. 5. v Bronzolu a 1. 6. na Konzervatoři v Benátkách. Program: O.Mácha, F.Benda, B.Martinů, B.Smetana, A.Dvořák, P. de Sarasate

ZÁJEZD TRIA E. KUKLOVÁ (flétna), M. FIŠL (klavír) a J. SEDLÁČEK (housle) do NEAPOLE a ŘÍMA 7.-12.5. 2002

Soubor vystoupil 8. a 9. 5. na Konzervatoři v Neapoli a 10. a 11. 5. na Konzervatoři s.Cecilia v Římě.
Program: O.Mácha, F.Benda, b.Martinů, B.Smetana, A.Dvořák, P.de Sarasate. Reciproční koncert studentů Konzervatoře v Římě se uskutečnil v sále Pálffy paláce 14. 6. 02

ZÁJEZD KOMORNÍHO ORCHESTRU DO LÜBECKU (SRN) 5. - 9. 3. 2002

Koncert 6. 3. v Cismar a 8. 3. v Lübecku. Zájezdu se zúčastnilo 35 žáků pod vedením F. Pospíšila.
Program: Beethoven, Haydn, Mozart. Koncert Junges kammerorchester Lübeck se uskutečnil v Praze v Sukově síni 25.10. 2001.

2001


KONCERT 7.12. V SAMARNU A 8. 12. V KATEDRÁLE V TRENTU

společně s pěveckým sborem Trentské konzervatoře. Zájezdu se zúčastnilo 48 žáků, dirigent M. Němcová. Program: Trojan (Pocta trentské katedrále), Brixi, Runcher, Hindemith.
Reciproční koncert italského sboru se uskutečnil v Praze v kostele U Salvátora 30.11. 2001.

ZÁJEZD SYMFONICKÉHO ORCHESTRU DO TRENTA (Itálie 6.-9. 12. 2001)

Symfonický orchestr konzervatoře provedl společně s pěveckým sborem Státní konzervatoře v Trentu a českými sólisty, studenty pěveckého oddělení, na koncertě v trentské katedrále dvě Magnificat - Š.Brixiho a B.B. Runchera. Kromě toho zazněla premiéra skladby P. Trojana - Pocta trentské katedrále a Hindemithova Nobilissima visione. Repríza koncertu se konala ve městě Smarano se stejným programem.

ZÁJEZD SMYČCOVÉHO ORCHESTRU DO AUGSBURGU (SRN, 16.-18.9. 2001)

Smyčcový orchestr studentů 4. ročníku vystoupil pod vedením prof. Fr. Pospíšila na koncertě v rámci festivalu "Deutsch Tschechische Kulturwoche Augsburg 2001". Jednalo se o prestižní přehlídku české kultury která se konala pod záštitou předsedy bavorské vlády E. Stoibera.

Koncert 17.9. 2001 v rámci festivalu Deutsch-Tscheshische kulturwoche.

Zájezdu se zúčastnilo 22 žáků 4. ročníku, dirigent F. Pospíšil.
Program : Vivaldi, Mozart, Dvořák, Grieg.

ZÁJEZD KLAVÍRNÍHO TRIA DO BOLZANA (Itálie, 20. – 24. 8. 2001)

Zájezd se uskutečnil na základě kontaktu prof. R. Melmuky s konzervatoří v Bolzanu. Trio ve složení Š. Pražák – housle, P. Nouzovský – cello a prof. S. Soukupová - klavír vystoupili na třech koncertech (Folgaria, Bolzano a Egna).

2000


ZÁJEZD DECHOVÉHO TRIA DO TRENTA (Itálie, 10. – 13. 11. 2000)

Zájezd se uskutečnil na pozvání ředitele konzervatoře v Trentu. Náš soubor ve složení M. Vaňková – hoboj, S. Löwyová – klarinet a L. Svoboda – fagot vystoupili na dvou koncertech v rámci „Mezinárodního festivalu komorní hudby“.

KYOTO INTERNATIONAL MUSIC STUDENTS FESTIVAL 2000 (Japonsko, 27- 31. 5. 2000)

Ondřej Cibulka (violoncello) a Renata Poliaková (klavír) reprezentovali naší školu na mezinárodním studentském festivalu, pořádaném každoročně v Kyoto. Hráli na koncertě 30. 5. společně se studenty konzervatoře G. Verdiho (Milano) a rovněž v mezinárodních orchestru, sestaveném ze všech účastníků festivalu.

VÝMĚNNÝ KONCERT V BOLZANU A BOLOGNI (Itálie, 8. - 13. 5. 2000]

Jan Fišer (housle), Jana Nováková (housle) a Miron Šmidák (klavír) Uvedení studenti vystoupili na třech koncertech (Brixen, Bolzano-konzervatoř C. Monteverdi a Bologna-konzervatoř G.B. Martini). Studenti z Bolzana koncertovali v Praze 14.4. t.r., studenti z Bologni přijeli na koncert 20. 11. t.r.

VÝMĚNNÝ KONCERT V KRAKOVĚ (Polsko, 18. - 20. 3. 2000)

Jan Pařík (klarinet), Jana Nováková (housle) a Miron Šmidák (klavír) Tři naši studenti vystoupili na třech koncertech v Krakowě, na základě pozvání Państvové szkoly muzycne. Posluchači této školy přijeli do Prahy v 24. a 25. října t.r.

ZÁJEZD SYMFONICKÉHO ORCHESTRU DO TRENTA (Itálie, 10. - 14. 4. 2000)

Dirigent: prof. Miriam Němcová Zájezd se uskutečnil na pozvání ředitele konzervatoře v Trentu. Náš orchestr zde provedl společně se sborem této školy Requiem A. Dvořáka. Reciproční koncert v Praze se uskutečnil 5. 4.

1999


ZÁJEZD SMYČCOVÉHO ORCHESTRU DO MARSEILLE (Francie, 14. - 19. 12. 1999)

Dirigent: prof. František Pospíšil Zájezd se uskutečnil na základě pozvání prezidenta Asociace rodičů konzervatoře v Marseille. Naši studenti vystoupili na společném koncertě se studenty místní konzervatoře.

ZÁJEZD SMYČCOVÉHO ORCHESTRU DO LYONU (Francie, 18. - 23. 11. 1999)

Dirigent : prof. František Pospíšil Reciproční koncert našeho orchestru na Lyonské konzervatoři. Studenti z Lyonu navštívili Prahu v dubnu 1998.